Чемпіонат Верхньодніпровського району по футзалу серед юнаків 1999 року народження

      На базі ДЮСШ м. Верхньодніпровська 25.03.2016 року відбулися змагання по футзалу. В змаганнях прийняли участь вісім команд загальноосвітніх шкіл району. Команди за жеребкуванням були розділені на дві підгрупи. Після змагань в підгрупах відбулися стикові зустрічі відповідно занятих місць .У групі де змагалася команда  КЗ Верхівцевського НВК три команди набрали однакову  кількість очок і  за різницею забитих та пропущених м’ячів наша команда боролася за третє та четверте місце.У підсумку перемігши команду Верхньодніпровської СЗШ№2 з рахунком 3:0 наші хлопці зайняли почесне ІІІ-місце Враховуючи те що в порівнянні з минулим роком ми були чемпіонами результат трохи нижчий, але з другого боку наша команда повністю обновилася  складом то  молодші на мою  думку  молодці!!
Футза́л (від порт. futebol de salão та ісп. fútbol sala — «зальний футбол»), в Україні та інших країнах відомий і як міні-футбол — командна спортивна гра в залі за участю двох команд: 5 гравців у кожній, один з них воротар. На відміну від інших видів футболу (футбол на траві або шоубол, як його називають в Латинській Америці), гра відбувається на майданчику з твердим покриттям, позначеній лініями; не використовуються щитки чи бортики. У футзалі користуються меншим за розміром м'ячем із меншим відскоком, ніж звичайний футбольний м'яч. У грі наголошуються імпровізація, креативність та техніка, контроль м'яча та передачі в обмеженому просторі. За правилами футзал нагадує футбол.
Футзал започаткувався в Монтевідео, Уругвай, в 1930 році, коли Хуан Карлос Серіані створив нову версію футболу для змагань в YMCA. В Бразилії ця версія футболу розвинулась на вулицях Сан-Паулу, і згодом були упорядковані нові правила. Цей вид спорту почав поширюватись всією територією Південної Америки, а його популярність призвела до появи керівного органу під назвою Міжнародна федерація футзалу (FIFUSA — Federación Internacional de Fútbol de Salón) разом з організацією чемпіонатів світу. Перший чемпіонат світу під егідою FIFUSA був проведений в Сан-Паулу в 1972 році, чемпіонами стали господарі турніру команда Бразилії. Ще більша кількість країн взяли участь у другому Чемпіонаті світу в Мадриді в 1985 році.
Невдовзі, ФІФА розпочала проводити свої власні змагання з футзалу та призначати свої власні правила гри. Відповідно до нових правил ФІФА, була покращена технічна сторона гри для гравців та глядачів. Суддя на лінії був замінений помічником судді і була дозволена необмежена кількість замін. Був запроваджений четвертий розмірфутбольного м'яча, вага якого була збільшена для зменшення відскоку на 30% у порівнянні із звичайним м'ячем, що дало можливість пришвидшити гру і забивати голи головою.
Відносини ФІФА з членами своєї організації дозволили більшій кількості країн пізнати краще міні-футбол. Вперше ФІФА провела свій власний Чемпіонат світу з футболу в закритих приміщеннях в 1989 році в Роттердамі, Голандія. В 1992 році був проведений Чемпіонат світу з міни-футболу під егідою ФІФА в Гонконзі, а з 1996 року змагання почали називати Чемпіонат світу з футзалу. Іспанія поклала кінець домінуванню Бразилії в цих змаганнях, ставши чемпіонами два рази поспіль в 2000 та 2004 році. На останньому Чемпіонаті світу з футзалу в Ріо-де-Жанейро чемпіонами знову стали бразильці.
У 2002 році члени Панамериканської федерації з футзалу (PANAFUTSAL — The Pan-American Futsal Confederation) сформували Всесвітню асоціацію футзалу (AMF — World Futsal Association), міжнародний регулюючий орган, незалежний від ФІФА. ФІФА та AMF обидві продовжують визначати власні правила гри.
Футзал під егідою AMF має спільні корені з футзалом під егідою ФІФА. Поділ на два різних види спорту відбувся в 1980-і роки, коли ФІФА спробувала отримати контроль над футболом в залах і у неї виникли істотні розбіжності з PANAFUTSAL і FIFUSA. ФІФА заборонила використання слова «футбол» для іменування футболу в залі у версії PANAFUTSAL і FIFUSA. Через це на конгресі FIFUSA в 1985 році в Мадриді було прийнято рішення використовувати слово «futsal» («футзал»). Незабаром ФІФА також почала використовувати дане слово. Представники FIFUSA і країн-членів PANAFUTSAL неодноразово зустрічалися з представниками ФІФА, але досягти домовленості їм не вдалося.

Немає коментарів:

Дописати коментар